Nieuw Hoog Catharijne
Ontwikkelaar: Corio
Architect: Altoon + Porter Architects
Status: Definitief Ontwerp
Aantal appartementen: ca. 76
Winkeloppervlakte: 35.000 m2 extra t.o.v. 67.000 m2 huidige situatie, dit is incl. m2 V&D.
Het goed functionerende, maar gedateerde Hoog Catharijne is toe aan een grondige revitalisatie. De stad Utrecht groeit hard, maar de winkelvoorzieningen in het centrum groeien niet mee. Nu al lopen op zaterdag mensen vast op de Oude Gracht en in de Radboudtraverse.
In de geplande herontwikkeling is naast de menselijke maat de aansluiting met de binnenstad een belangrijk criterium. Het ontwerp van Nieuw Hoog Catharijne voorziet in een volledige integratie van het winkelcentrum met de binnenstad. Twee assen verbinden straks de stad vanaf het plein Vredenburg via het winkelcentrum met het station. Bezoekers kunnen daardoor eenvoudig en comfortabel heen en weer lopen. Het groen en water van de Catharijnesingel spelen in deze integratie tevens een belangrijke rol. Dat is terug te zien in de transparante ontwerpen, waarin glas, hoge plafonds, en zicht naar buiten zorgen voor een ruimtelijk effect. Zo ontstaat ook meer aansluiting met de openbare ruimte rond het winkelcentrum.
Hoog Catharijne krijgt op de plek van het huidige Peek & Cloppenburg gebouw (Vredenburgplein) een nieuw Entreegebouw met twee ruime ingangen en looproutes naar het Stationsplein Oost. Boven het winkelgedeelte van het Entreegebouw komen 76 appartementen. Dit gebouw zorgt voor een vloeiende overgang tussen het niveau van de oude stad en dat van Hoog Catharijne.
De huidige traverse op winkelniveau boven de Catharijnebaan wordt gesloopt. Daarvoor in de plaats komt een lage oversteek op begane grondniveau over de herstelde Catharijnesingel, Daarvoor in de plaats komt een lage oversteek op begane grondniveau over de herstelde Catharijnesingel. Direct boven het water komt de stadskamer, een plek voor kleine en grote evenementen. Deze loopt over in het Poortgebouw. Hier is plaats voor winkels, appartementen, een museum en eventuele vergaderfaciliteiten.
De overkluizing over de weg langs de singel zorgt voor een vloeiende overgang naar het Radboudkwartier. Vanaf plein Vredenburg zorgen twee hoofdroutes voor duidelijke verbindingen naar het Stationsplein Oost. Doordat de plafonds verhoogd worden en de routes recht lopen ontstaat een heel ander sfeerbeeld.
Meer info over Nieuw Hoog Catharijne vindt u op www.nieuwhoogcatharijne.nl
